#Православний_календар
🗓 11 лютого, неділя.
(29 січня за старим стилем)
Неділя 36-та після П’ятидесятниці.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Перенесення мощей сщмч. Iгнатія Богоносця (107). Мчч. Романа, Якова, Філофея, Іперихія, Авива, Юліана та Паригорія (297). Мчч. Сильвана єп., Луки диякона та Мокія читця (312). Прп. Лаврентія, затворника Печерського, єп. Туровського, в Ближніх печерах (1194). Прп. Лаврентія, затворника Печерського, в Дальніх печерах (XIII–XIV). Свтт. Герасима (1441–1467), Питирима (1455), Іони (1470), єпископів Великопермських, Устьвимських. Сщмчч. Іоанна Гранітова, Леонтія Клименка пресвітерів, Константина Звєрєва диякона і з ними 5-ти мучеників (1920). Собор Єкатеринбурзьких святих.

Читати #житія_святих: https://blagovist.church.ua/#2024-02-11.

#Читання_дня
Утр.: – Мк. 16:9-20 (зач. 71). На літ.: – Ап.: 1 Тим. 1:15-17 (зач. 280 від полу); Сщмч.: Євр. 4:14-5:6 (зач. 311). Єв.: Лк. 18:35-43 (зач. 93) – про зцілення сліпого; Сщмч.: Мк. 9:33-41 (зач. 41).
Читати: https://blagovist.church.ua/#2024-02-11.

#Тропар_дня Неділі
Да веселя́тся небе́сная,/ да ра́дуются земна́я,/ я́ко сотвори́ держа́ву/ мы́шцею Свое́ю Госпо́дь,/ попра́ сме́ртию сме́рть,/ пе́рвенец ме́ртвых бы́сть;/ из чре́ва а́дова изба́ви на́с,// и подаде́ ми́рови ве́лию ми́лость.

Священномученику Ігнатію
И нра́вом прича́стник,/ и престо́лом наме́стник апо́столом быв,/ дея́ние обре́л еси́, Богодухнове́нне,/ в виде́ния восхо́д,/ сего́ ра́ди сло́во и́стины исправля́я,/ и ве́ры ра́ди пострада́л еси́ да́же до кро́ве,/ священному́чениче Игна́тие,// моли́ Христа́ Бо́га// спасти́ся душа́м на́шим.

📖 Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Лк. 18:35-43)
Сліпий єрихонський, дізнавшись, що Господь проходить повз, підвищив голос свій. Крик його дійшов до Господа; ніщо, що оточувало Господа, не могло завадити почути його, і Господь, покликавши сліпця, повернув йому зір. І у всякий час і у всякому місці Господь не проходить повз тільки, але є; Він усім світом править. Судячи по-людськи, значить, у Нього багато турбот; до того ж і сонми ангелів оточують Його зі своїми славослов’ями. Але якщо ти зумієш підняти голос свій, подібно до єрихонського сліпого, ніщо не завадить крику твоєму дійти до Господа; Він почує і виконає прохання твоє. Справа не за Господом; і Сам Він близький, і все тобі потрібне вже готове в Нього; зупинка за тобою. Зумій піднести голос у міру Господнього слухання, і одразу все отримаєш. Яка ж це міра? Віра, надія, відданість у волю Божу. Але й ці міри мають свої міри. Які ж мають бути ці міри? Запитай у того, хто молився і отримував прохане; він скаже тобі: “Молився я про те-то і про те-то, отримав за проханням; тепер мені потрібно те-то, молюся і не отримую, і знаю чому: бо ніяк не можу зійти на ту міру молитви, яка була у мене раніше”. Виходить, що міру цю не можна визначити з буквальною точністю. Одне тільки виразно правильно, що справа стоїть за нами, а не за Господом. Як тільки дійдеш до здатності прийняти, неодмінно отримаєш.

(Мк. 9:33-41)
Спаситель за зразок віри і життя ставить дитя. Простота віри народжує простоту життя; з тієї й іншої походить зразковий лад моральний. Впустіть сюди мудрування – воно спричинить розлад усередині і під виглядом кращого влаштування справ усе життя розладнає. Мудрування завжди кривить: “Те не так, інше не так; дай-но я все влаштую по-новому; старе негоже, набридло”.

Але ніколи ще ніде нічого доброго воно не влаштувало, а тільки все розлаштовує. Розуму слід слухати те, що заповідано Господом. Щоправда, він називається царем у голові, але цьому цареві не дано законодавчої влади, а тільки виконавча. Тільки-но візьметься він законотворчо працювати, то нагородить хтозна-що, розладнає і моральні, і релігійні, і життєві, і політичні порядки; все піде догори дриґом.

Велике нещастя для суспільства, коли в ньому дають розуму свободу ширяти, не стримуючи його Божественною істиною! Це гнів Божий. Про нього сказано: “сховайся на хвилю малу, поки гнів не перейде!” (Іс. 26:20). У цьому розпалі розумової норовливості найкраще ховатися в простоту віри. Як під час бурі краще сидіти вдома і не виходити в самовпевненості на боротьбу з нею; так і під час бурхливого свавілля розуму краще не виходити на боротьбу з ним і не хапатися за зброю міркування, щоб протистояти йому. Простота віри сильніша за мудрування; зодягнися в неї, як у броню (1 Сол. 5:8), і встоїш.
#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Source