7 лютого – пам’ять священномученика Володимира, митрополита Київського

☘️Сповідник Христовий народився 1848 року в родині священика, який згодом також прийняв мученицьку кончину. З дитинства святий вирізнявся скромністю і щиросердністю.

☘️Після Духовного училища і семінарії в Тамбові угодник Божий у 1874 році закінчив Київську Духовну Академію і був призначений викладачем в рідну семінарію. Його священицький шлях, вирізнявся адміністративними здібностями, клір та миряни гаряче любили свого пастиря. Коли трагічно загинули його дружина і єдина дитина, святий отець побачив у цьому Промисел Божий і прийняв чернечий постриг.

☘️Згодом праведного Володимира звели в сан архімандрита, а у 1888 році – висвятили у єпископа. З апостольською ревністю святитель проповідував слово Боже, що і поповнювало число вірян.

☘️У 1891 році під час голоду святий Володимир організував при монастирях безкоштовні їдальні для голодуючих. Коли ж спалахнула холера, архіпастир проводив богослужіння, підбадьорював хворих і зневірених, допомагав з пошуком лікарів, надаючи в ці важкі часи міцну моральну підтримку.

☘️Результатом його невтомних трудів було побудування і відновлення понад сотні храмів, відкриття понад 300 церковнопарафіяльних шкіл, відкриття духовної семінарії в Кутаїсі.

☘️Восени 1915 року митрополит Володимир був переведений на Київську кафедру. Жовтневий переворот 1917 року призвів до нестабільності у церковному житті в Україні.

☘️Після захоплення Києва безбожною владою храми та святині потерпали від грабежів і наруги. Взимку 1918 року в келію святителя Володимира на території Києво-Печерської Лаври увірвалися озброєні люди. Вони вивели сповідника за межі обителі, жорстоко мучили, а після – розстріляли.

☘️Перед тим, як відійти до Господа, священномученик благословив своїх убивць і побажав: «Господь вас нехай простить». Святі останки богоугодного Володимира, були знайдені влітку 1992 року і покладені в Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.

☘️Святий Володимир – перший з новомучеників Православної Церкви в 20-му столітті в сані архієрея. Він очолив сонм святих, закарбувавших сповідання Христа своєю кров’ю, і став одним із перших небесних молитовників за Церкву у роки найжорстокіших гонінь.
Source