7 лютого – вшанування Городницької ікони Божої Матері «Утамуй мої печалі»

☘️Образ Заступниці роду християнського прославився в другій половині XVIII століття. За переказами, одна жінка довгий час була прикута до ліжка, і, страждаючи від виснажливої хвороби, вже чекала вічного упокоєння. У цей скорботний період здійснилося Милосердя Господнє. Уві сні недужна побачила раніше невідому ікону Богородиці, від якої лунав голос, що велів віднайти в храмі міста лик Приснодіви Марії із написом: «Утамуй мої печалі».

☘️З глибокою вірою жінка відправилася в нелегкий для неї шлях. Прибувши до церкви, вона оглянула всі ікони, але ніде не помічала бажаний образ. Поділившись зі священником історією дивовижного видіння, Промислом Божим, їм вдалося виявити серед застарілих і запилених образів той самий лик Пресвятої Владичиці. Страждалиця, що не мала можливості й поворушити рукою, на подив усім перехрестилася, стала на ноги і без сторонньої допомоги підійшла до ікони. Додому вона повернулася цілковито здоровою.

☘️Один зі списків шанованого образу Богородиці був перенесений в поліський край у 1903 році ченцями зі Святої Гори Афон. Під час хресної ходи святиня явила себе багаточисельними дивами. Благодатний образ помістили в Городницькій обителі, на честь великомученика Георгія Побідоносця. У 1923 році після закриття храму богоборчою владою ікона зникла. Її місцезнаходження було невідоме впродовж двадцяти років, доки святиня чудесно не була віднайдена і повернена до монастиря.

☘️До образу Цариці Небесної «Утамуй мої печалі» віряни молитовно звертаються з проханням: про благополуччя та зцілення від усіляких хвороб, втішити в хвилини скорботи та душевного смутку.

☘️«О, Госпоже‌ Богоро‌дице, наде‌ждо всех конце‌в земли‌. Очи‌сти ум наш от грехо‌вных по‌мыслов, душе‌вныя и теле‌сныя я‌звы исцели‌, Госпоже‌ Богоро‌дице, утоли‌ боле‌зни душ и теле‌с на‌ших».
Source