Апеляційний суд дозволив монахам виступати третьою стороною у справі щодо Верхньої Лаври, — адвокат

7 лютого Північний апеляційний господарський суд міста Києва надав згоду на додаткове залучення монахів третіми особами у справі щодо усунення перешкод користування храмами Верхньої Лаври. Про це повідомив у своєму в Telegram-каналі адвокат Києво-Печерської Лаври протоієрей Микита Чекман.

Протоієрей Микита Чекман зазначив, що, надавши згоду на додаткове залучення монахів третіми особами у справі, суд ухвалив зважене рішення.

«Окрім того, знаковим є те, — підкреслив він, — що суд звільнив від сплати судового збору монаха та відкрив за апеляційною скаргою ще одного ченця провадження по справі».

Адвокат повідомив, що судове засідання відклали на 6 березня.

Нагадаємо, на початку січня 2023 року колишній міністр культури Олександр Ткаченко зазначив, що Києво-Печерський монастир УПЦ позбавили права користування Успенським собором та Трапезною церквою. В Українській Православній Церкві таке рішення вважають незаконним та відстоюють свої права у судовому порядку. Наразі в Північному апеляційному господарському суді розглядається апеляційна скарга Києво-Печерського Монастиря щодо усунення перешкод в користуванні храмами Верхньої Лаври. Зокрема, як повідомляв юрист раніше, ченцями Монастиря були подані окремі апеляційні скарги та заяви про залучення їх до справи як третіх осіб.

Апеляційний суд дозволив монахам виступати третьою стороною у справі щодо Верхньої Лаври, — адвокат – Українська Православна ЦеркваSource