#Православний_календар
🗓 5 лютого, понеділок.
(23 січня за старим стилем)
Седмиця 36-та після П’ятидесятниці.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Сщмч. Климента, єп. Анкірського, і мч. Агафангела (312). Прп. Мавсими Сиріна (IV). Прп. Саламана мовчальника (близько 400). Свт. Павлина Милостивого, єп. Ноланського (431). Пам’ять VI Вселенського Собору (680–681). Прп. Геннадія Костромського, Любимоградського (1565). Перенесення мощей свт. Феоктиста, архієп. Новгородського (1786). Прмч. Серафима (Булашова), прмцц. Євдокії Кузьмінової та Єкатерини Черкасової, мц. Милиці Кувшинової (1938). Собор Костромських святих.

Читати #житія_святих: https://blagovist.church.ua/#2024-02-05.

#Читання_дня
На літ.: – Ап.: Євр. 11:17-23,27-31 (зач. 329); Сщмч.: Євр. 13:7-16 (зач. 334). Єв.: Мк. 9:42-10:1 (зач. 42); Сщмч.: Ін. 10:9-16 (зач. 36).
Читати: https://blagovist.church.ua/#2024-02-05.

#Тропар_дня Священномученику Клименту
Лоза́ преподо́бства и стебль страда́льчества,/ цвет свяще́ннейший и плод Богода́нный,/ ве́рным, всесвяще́нне, присноцвету́щ, дарова́лся еси́,/ но я́ко му́чеников сострада́лец/ и священнонача́льников сопресто́льник,/ моли́ Христа́ Бо́га// спасти́ся душа́м на́шим.

📖 Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 10:9-16)
“Я є двері: хто через Мене увійде, той спасеться” (Ін. 10:9). Це те саме, що в іншому місці говорить Господь: “ніхто не приходить до Отця, як тільки через Мене” (Ін. 14:6).

І ще ближче підтвердив Він те саме, коли сказав: “без Мене не можете робити нічого” (Ін. 15:5).

Той і християнин, хто весь у Христі, і хто все, що має в собі цінного, все те від Христа має. Виправдання в нього Христове, і тіло його теж Христове. Той, хто спасається, тому спасається, що одягнений у Христа. У цьому тільки положенні він має доступ до Отця. Ми – ті, хто відпав від Бога, і за те під гнівом. Тільки тоді правда Божа відступає і милість Його простягається до нас і нас, що наближаються, приймає, коли ми наближаємося у Христі і через Христа. Печать Христова відбивається на всьому єстві християнина, і той, хто носить її, піде посеред тіні смертної і не злякається зла. Для того, щоб бути такими, ми маємо таїнства – Хрещення і Причастя, та Покаяння для тих, хто згрішив після Хрещення. Але це від імені Господа; з нашого ж боку, для прийняття їх, повинні утворитися в дусі приймальні настрої – віра, що сповідує: я загиблий і спасаюся тільки Господом Іісусом Христом; любов, що ревнує все присвячувати Господу Спасителеві, нічого не жаліючи; надія, що, нічого від себе не сподіваючись, упевнена, що не буде покинута Господом, але всіляку матиме від Нього допомогу – і внутрішню, і зовнішню – протягом усього життя, доки взята буде туди, де Він Сам.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Source