#Православний_календар
🗓 2 лютого, п’ятниця.
(20 січня за старим стилем)
Седмиця 35-та після П’ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Прп. Євфимія Великого (473). Мчч. Інни, Пинни та Римми (I–II). Мчч. Васса, Євсевія, Євтихія і Василіда (303). Прп. Євфимія, схимника Печерського, в Дальніх печерах (XIV). Прп. Євфимія Сянжемського, Вологодського (близько 1465). Сщмч. Павла Добромислова пресвітера (1940). Прп. Євфимія (Кереселідзе) спов. (1944) (Груз.).

Читати #житія_святих: https://blagovist.church.ua/#2024-02-02.

#Читання_дня
Утр.: – Мф. 9:27-30 (зач. 43). На літ.: – Ап.: Прп.: Євр. 13:17-21 (зач. 335). Єв.: Прп.: Лк. 6:17-23 (зач. 24).
Читати: https://blagovist.church.ua/#2024-02-02.

#Тропар_дня Преподобному Євфимію Великому
Веселися, пустыня нераждающая,/ благодушствуй, неболящая,/ яко умножи тебе чада муж желаний духовных,/ благочестием насадив,/ воздержанием воспитав добродетелей в совершенство./ Того молитвами, Христе Боже,// умири живот наш.

📖 Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 9:27-30)
“По вірі вашій нехай буде вам” (Мф. 9:29), – сказав Господь двом сліпим, і негайно відкрилися очі їхні. Наскільки віри, настільки притягнення Божественної сили. Віра – приймач, уста і вмістилище благодаті. Як легені в одного бувають великі, а в іншого маленькі, і ті більше приймають повітря, а ці менше, – так і віра в одного велика, в іншого маленька, і та більше приймає дарів від Господа, а ця менше. Бог усюди є, все охоплює й утримує, і любить мешкати в душах людських, але входить у них не насильно, хоч всемогутній, а наче за запрошенням, бо не хоче порушувати даровану Ним людині владу над собою або право господарювання в собі. Хто відчиняє себе вірою, того сповнює Бог, а хто зачинився невір’ям, у того не входить, хоч і близько є. Господи! додай же нам віри, бо і віра – Твій же дар. З нас же кожен повинен сповідувати: “А я бідний і вбогий” (Пс. 69:6).

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Source