#Православний_календар
🗓 31 січня, середа.
(18 січня за старим стилем)
Седмиця 35-та після П’ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Свтт. Афанасія (373) і Кирила (444), архієпископів Александрійських. Прп. Маркіана Кірського (близько 388). Прпп. схимника Кирила і схимниці Марії (близько 1337), батьків прп. Сергія Радонезького. Прп. Афанасія Сяндемського, Вологодського (1550). Прав. Афанасія Наволоцького (XVI-XVII). Сщмч. Михаїла Каргополова пресвітера (1919); сщмч. Євгенія Ісадського пресвітера (1930); сщмчч. Володимира Зубковича, Миколая Красовського, Сергія Лебедєва, Олександра Русинова пресвітерів (1938).

Читати #житія_святих: https://blagovist.church.ua/#2024-01-31.

#Читання_дня
На літ.: – Ап.: Євр. 10:1-18 (зач. 323); Свтт.: Євр. 13:7-16 (зач. 33). Єв.: Мк. 8:30-34 (зач. 36); Свтт.: Мф. 5:14-19 (зач. 11).
Читати: https://blagovist.church.ua/#2024-01-31.

#Тропар_дня Святителям Афанасію і Кирилу
Бо́же оте́ц на́ших,/ творя́й при́сно с на́ми по Твое́й кро́тости,/ не отста́ви ми́лость Твою́ от нас,/ но моли́твами их// в ми́ре упра́ви живо́т на́ш.

📖 Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мк. 8:30-34)
Запросивши слідувати за собою з хрестом, Господь вказує при цьому цей шлях, усуваючи головні до нього перешкоди не зовнішні, а внутрішні, які вкорінені в серці людському. Хочеш – наче каже Він – іти слідом за Мною, то, по-перше, не шкодуй себе, бо хто шкодуватиме себе, той занапастить себе; по-друге, не зв’язуйся любов’ю до майна, бо “що користі людині, коли вона набуде цілого світу, а душі своїй зашкодить?” (Мк. 8:36). По-третє, не соромся того, що скажуть або як дивитимуться на тебе інші: “бо хто посоромиться Мене і Моїх слів у роді цьому перелюбному й грішному, того посоромиться і Син Людський, коли прийде у славі Отця Свого зі святими ангелами” (Мк. 8:38).

Саможаління, користолюбство і [хибний] сором перед людьми – головні ланцюги, якими утримується людина в житті небогоугодному, на шляху пристрастей і гріха. Вони – головні перешкоди до навернення грішника; вони ж – головний предмет духовної боротьби в людині, яка кається і яка почала вже приносити плоди покаяння. Поки ці нитки не відрізані, життя християнське в нас ненадійне, сповнене спотикань і падінь, якщо не завжди зовнішніх, то внутрішніх. Ось і придивися кожен до себе гарненько, і якщо є щось у собі зі сказаного – подбай про те, щоб зректися того, інакше не сподівайся піднятися до досконалості у Христі, хоч зовні будеш і дуже справний.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Source