#ПроповідіПредстоятеля Завдання кожної людини — знайти свій шлях до спасіння і піти ним — Блаженніший Митрополит Онуфрій.

У своїй проповіді у Неділю 34-ту після П’ятидесятниці Блаженніший Митрополит Онуфрій пояснив, чому навчають нас євангельська історія про зцілення десяти прокажених та житія святих, яких згадує сьогодні Свята Церква. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

За словами Предстоятеля, найперше історія про зцілення десяти прокажених навчає нас смиренню, адже коли один зцілений самарянин прийшов до Господа, щоб Йому подякувати, то Спаситель не сказав йому, що це Він його зцілив, а сказав: “Віра твоя спасла тебе” (Лк. 17, 19).

“Спаситель був Боголюдиною. І якщо Він зцілював, то це була дія Божественної природи, а як Людина Господь каже цьому чоловікові, що його віра його врятувала, тобто віра зробила того чоловіка здатним прийняти в себе дар зцілення”, – пояснив Блаженніший владика.

Далі Першосвятитель, звернувши увагу на запитання Господа про те, чому не прийшли подякувати решта зцілених (Лк, 17, 18), особливо наголосив на необхідності бути вдячним Богу за усі Його дари й благодіяння.

“Завжди є такі дари, які ми отримуємо, навіть не знаючи про це. Саме життя — це є дар Божий. І за цей дар потрібно постійно дякувати Богу. Крім того, є багато інших у нас талантів і спроможностей, якими Бог обдарував нас, і ми ними користуємося. За них ми також повинні дякувати Богу”, – підкреслив Архіпастир.

Сама ж вдячність потрібна не Богу, а нам самим, адже, як зауважив Предстоятель, вдячність робить нас здатними вміщати в себе більші Божественні дари. Та ж людина, яка не дякує Творцеві за те, що має, робить себе недостойною того, що в неї є.
Докладніше:

Завдання кожної людини — знайти свій шлях до спасіння і піти ним — Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео) – Українська Православна ЦеркSource