#Православний_календар
🗓 29 січня, понеділок.
(16 січня за старим стилем)
Седмиця 35-та після П’ятидесятниці.
Посту немає.

#Святині_дня
✔️ Поклоніння чесним веригам ап. Петра.

#Святі_дня
✔️ Мчч. Спевсипа, Єлевсипа, Мелевсипа, Леоніли і з ними Неона, Турвона та Іовіли (161–180). Мч. Данакта читця (II). Свт. Гонората, єп. Арльського (429). Прав. Максима, ієрея Тотемського (1650). Сщмч. Іоанна Петтая пресвітера (1919).

Читати #житія_святих: https://blagovist.church.ua/#2024-01-29.

#Читання_дня
На літ.: – Ап.: Євр. 8:7-13 (зач. 319); Євр. 9:8-10,15-23 (зач. 321). Єв.: Мк. 8:11-21 (зач. 33) і за вівторок під зачало; Мк. 8:22-26 (зач. 34).
Читати: https://blagovist.church.ua/#2024-01-29.

#Тропар_дня Апостолу Петру
Ри́ма не оста́вль, к нам прише́л еси́,/ честны́ми вери́гами, я́же носи́л еси́, апо́столов первопресто́льне./ И́мже ве́рою покланя́ющеся, мо́лимся:/ твои́ми к Бо́гу моли́твами// да́руй нам ве́лию ми́лость.

📖 Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мк. 8:11-21)
Плив Господь з учнями на інший бік моря, а вони забули взяти хлібів, і мали з собою тільки один хліб, і стали думати, як тут їм бути. Знаючи їхні думки, Господь нагадав про насичення чотирьох і п’яти тисяч народу, підвівши їх тим до твердої надії, що поруч із Ним не вмруть з голоду, хоч би й жодного хліба не мали. Скільки тривог наводить іноді на кожного думка про невідоме майбутнє! Заспокоєння від цих тривог одне – надія на Господа, а оживлення і зміцнення [її] почерпається з розумного розгляду того, що вже було з нами і з іншими. Не знайдеться жодна людина, яка б у житті своєму не зазнала несподіваного порятунку від біди або несподіваних поворотів її життя на краще. Спогадами про такі випадки й оживляй душу свою, коли почнуть мучити її похмурі думки про те, що робити. Бог усе влаштує на краще і тепер, як бувало раніше. Покладися на Нього; ще перед порятунком від біди, Він пошле тобі благодушність, за якої і не помітиш біди своєї. “Того, хто покладається на Господа, огортає милість” (Пс. 31:10). Розглядай приклади цього у Святому Письмі, у житіях святих, у своєму житті й житті знайомих твоїх і побачиш, як у дзеркалі, наскільки “близький Господь до всіх, хто прикликає Його” (Пс. 144:18). І страх за долю свою не збурить душі твоєї.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Source