#Православний_календар
🗓 28 січня, неділя.
(15 січня за старим стилем)
Неділя 34-та після П’ятидесятниці.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Прпп. Павла Фівейського (341) та Іоанна Кущника (V). Прмч. Пансофія (249–251). Прпп. Прохора (Х) і Гавриїла (ХI) (Серб.). Свт. Герасима, патр. Александрійського (1714). Сщмч. Михаїла Самсонова пресвітера (1942).

Читати #житія_святих: https://blagovist.church.ua/#2024-01-28.

#Читання_дня
Утр.: – Мф. 28:16-20 (зач. 116). На літ.: – Ап.: Кол. 3:4-11 (зач. 257); Прп.: Гал. 5:22-6:2 (зач. 213). Єв.: Лк. 17:12-19 (зач. 85 – про десять прокажених); Прп.: Мф. 11:27-30 (зач. 43).
Читати: https://blagovist.church.ua/#2024-01-28.

#Тропар_дня Неділі
Ка́мени запеча́тану от иуде́й/ и во́ином стрегу́щим Пречи́стое Те́ло Твое́,/ воскре́сл еси́ тридне́вный, Спа́се,/ да́руяй ми́рови жи́знь./ Сего́ ра́ди си́лы небе́сныя вопия́ху Ти́, Жизнода́вче:/ сла́ва воскресе́нию Твоему́, Христе́,/ сла́ва Ца́рствию Твоему́,// сла́ва смотре́нию Твоему́, еди́не Человеколю́бче.

Преподобному Павлу Фівейському
В тебе́, о́тче, изве́стно спасе́ся, е́же по о́бразу:/ прии́м бо крест, после́довал еси́ Христу́,/ и де́я учи́л еси́ презира́ти у́бо плоть, прехо́дит бо,/ прилежа́ти же о души́, ве́щи безсме́ртней.// Те́мже и со А́нгелы сра́дуется, преподо́бне Па́вле, дух твой.

📖 Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 11:27-30)
“Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас” (Мф. 11:28). О Божественного, о любезного, о сладчайшого Твоєго гласа! Підемо ж усі слідом за Господом, Котрий кличе нас! Але наперед треба відчути, що нам трудно і важко відчути, тобто що у нас гріхів багато і гріхи ці тяжкі. Від цього почуття народиться потреба шукати собі полегшення. Віра вкаже тоді нам єдиний притулок у Господі Спасителі, і кроки наші самі собою прямуватимуть до Нього.

Душа, яка забажала позбутися гріхів, знає, що сказати Господу: “візьми тягар від мене тяжкий, гріховний, а я візьму ярмо Твоє благе”. І буває так: Господь прощає гріхи, а душа починає ходити в заповідях Його. І заповіді – ярмо, і гріхи – тягар. Але, порівнявши те й інше, душа знаходить, що ярмо заповідей легке, як перо, а тягар гріхів важкий, як гора.

Не побоїмося ж охоче прийняти ярмо Господнє благе і тягар Його легкий! Так тільки, а не інакше, можемо знайти спокій душам нашим.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Source