#Православний_календар
🗓 27 січня, субота.
(14 січня за старим стилем)
Седмиця 34-та після П’ятидесятниці.
Віддання свята Богоявлення.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Преподобних отців, у Синаї та Раїфі вбитих: Ісаї, Савви, Мойсея та учня його Мойсея, Єремії, Павла, Адама, Сергія, Домна, Прокла, Іпатія, Ісаака, Макарія, Марка, Веніаміна, Євсевія, Іллі та інших з ними (IV–V). Рівноап. Ніни, просвітительки Грузії (335). Прп. Іосифа Аналітина Раїфського (IV). Прп. Феодула (V). Прп. Стефана (VIII). Прмчч. Раїфських: Антонія (Чиркова), Варлаама (Похилюка), Іова (Протопопова), Іосифа (Гаврилова), Сергія (Гуськова) ієромонахів та послушника Петра (Тупіцина) (1930). Прп. Іоанна (Кевролетина) спов. (1961).

Читати #житія_святих: https://blagovist.church.ua/#2024-01-27.

#Читання_дня
Утр.: – Мф. 10:1,5-8 (зач. 34 від полу). На літ.: – Ап.: Еф. 2:11-13 (зач. 220).; Рівноап.: 1Кор. 4:9-16 (зач. 131). Єв.: Лк. 13:18-29 (зач. 72).; Рівноап.: Мф. 25:1-13 (зач. 104).
Читати: https://blagovist.church.ua/#2024-01-27.

#Тропар_дня Богоявлення
Во Иорда́не креща́ющуся Тебе́, Го́споди,/ Тро́ическое яви́ся поклоне́ние:/ Роди́телев бо глас свиде́тельствоваше Тебе́,/ возлю́бленнаго Тя Сы́на имену́я,/ и Дух в ви́де голуби́не,/ изве́ствоваше словесе́ утвержде́ние./ Явле́йся Христе́ Бо́же,// и мир просвеще́й, сла́ва Тебе́.

Рівноапостольній Ніні
Сло́ва Бо́жия служи́тельнице,/ во апо́стольстей про́поведи первозва́нному Андре́ю/ и про́чим апо́столом подража́вшая,/ просвети́тельнице Иве́рии и Ду́ха Свята́го цевни́це,/ свята́я равноапо́стольная Ни́но,/ моли́ Христа́ Бо́га // спасти́ся душа́м на́шим.

📖 Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Лк. 13:18-29)
“Подвизайтеся увійти через вузькі ворота” (Лк. 13:24). Вузькі ворота – життя не з власної волі, не за своїми бажаннями, не на догоду собі; широкі ворота – життя за всіма рухами і прагненнями пристрасного серця, без найменшої собі відмови в чому-небудь. Таким чином, ворота в Царство – самообмеження. Стримуй себе в усьому – і це буде те саме, що напруження або натиск у двері, щоб відчинити їх і протіснитися крізь них. Як і чим себе стримувати? Заповідями Божими, протилежними пристрасним рухам серця. Коли починаєш сердитися на когось, згадай заповідь Господа: “не гнівайтеся… даремно” (Мф. 5:22), і стримай тим серце своє. Коли прийдуть блудні рухи, наведи на думку заборону навіть і дивитися на жінку з пожадливістю, і стримай тим свою хіть. Коли захочеться засудити когось, згадай слово Господнє, що цим ти робиш Суддю небесного невблаганним щодо себе, і стримай тим свою зарозумілість. Так щодо і до всякого порочного руху. Збери проти кожного з них вислови Божественного Письма і тримай їх у пам’яті. Щойно вийде з серця якесь погане бажання, ти негайно в’яжи його спрямованим проти нього висловом; або наперед обв’яжи всі свої бажання і думки Божественними словами і ходи в них: будеш, ніби у кайданах. Але в цих кайданах – свобода, або вільний шлях у Царство Боже.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Source