#Православний_календар
🗓 26 січня, п’ятниця.
(13 січня за старим стилем)
Седмиця 34-та після П’ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Мчч. Єрмила і Стратоника (близько 315). Мч. Петра Анійського (309–310). Прп. Якова, єп. Нізибійського (350). Прп. Іринарха, затворника Ростовського (1616). Прп. Єлеазара Анзерського (1656).

Читати #житія_святих: https://blagovist.church.ua/#2024-01-26.

#Читання_дня
На літ.: – Ап.: Євр. 7:18-25 (зач. 317); Прпп.: Рим. 8:28-30 (зач. 99). Єв.: Лк. 21:37-22:8 (зач. 108); Прпп.: Лк. 6:17-23 (зач. 24).
Читати: https://blagovist.church.ua/#2024-01-26.

#Тропар_дня Мученикам Єрмилу і Стратонику
Мученицы Твои, Господи,/ во страданиих своих венцы прияша нетленныя от Тебе, Бога нашего:/ имуще бо крепость Твою,/ мучителей низложиша,/ сокрушиша и демонов немощныя дерзости./ Тех молитвами// спаси души наша.

📖 Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Лк. 21:37-22:8)
Увійшов сатана в Іуду і навчив його, як зрадити Господа: той погодився і зрадив. Увійшов сатана тому, що були відчинені для нього двері. Внутрішнє наше завжди замкнене; Сам Господь стоїть зовні і стукає, щоб відчинили. Чим же воно відчиняється? Співчуттям, схильністю, згодою. У кого все це хилиться на бік сатани, у того він і входить; у кого, навпаки, все це хилиться на бік Господа, у того входить Господь. Що входить сатана, а не Господь, у цьому винна сама людина. Не допускай сатані угодних думок, не співчувай їм, не налаштовуйся за навіюванням їхнім, і не погоджуйся на них, – сатана походить-походить близько, та й відійде: адже йому ні над ким не дано влади. Якщо ж заволодіває він кимось, то тому, що той сам себе віддає йому в рабство. Початок усьому злу – думки. Не допускай поганих думок і назавжди зачиниш тим двері душі твоєї для сатани. А що думки приходять недобрі – що ж робити; без них нікого немає на світі, і гріха тут ніякого немає. Прожени їх, і всьому кінець; знову прийдуть, знову прожени – і так все життя. Коли ж приймеш думки і станеш ними займатися, то не дивно, що і співчуття до них з’явиться; тоді вони стануть ще невідв’язнішими. За співчуттям підуть погані наміри то на ті, то на інші недобрі справи. Невизначені наміри визначаться потім прихильністю до одного якогось; починається вибір, згода і рішучість – ось і гріх усередині! Двері серця відчинені навстіж. Як тільки згода відбувається, вскакує всередину сатана, і починає тиранити. Тоді бідна душа, як невільник або як в’ючна тварина, буває гнана і стомлюється у скоєнні неналежних справ. Не допусти вона поганих думок – нічого б такого не було.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Source