25 січня – пам’ять святої мучениці Татіани та інших мучеників, що разом з нею в Римі постраждали

☘️Блаженна Татіана жила в першій половині ІІІ століття і походила із заможної римської сім‘ї таємних християн. Будучи вихована за євангельськими заповідями, благочестива діва дала обітницю безшлюбності Небесному Нареченому. За добродійне життя її обрали дияконисою (у ранньому християнстві то був не сан, а посада: диякониси допомагали пресвітерам підготовляти людей до хрещення, опікувались нужденними тощо).

☘️Коли ж почалися чергові гоніння на вірних Церкві Господній, праведну Татіану також схопили і привели на язичницький суд. Її змушували віддати шану бездушним богам. Але свята помолилась Спасителю – й раптом стався землетрус, статуя ідола впала і розбилася, обвалилася частина капища і придавила багатьох жреців.

☘️Безбожники повели сповідницю на тортури. Спершу її жорстоко побили, викололи очі, а потім терзали гаками. Свята зі смиренням переносила страждання, молилася за своїх мучителів і просила Всевишнього, щоб Він відкрив їм світло істини. Аж раптом, мучителі побачили Ангелів, які оточили страждалицю і відводили від неї удари. Всі вони (вісім чоловік) увірували в Істинного Бога і прийняли хрещення кров’ю, бо їх за сповідання Христа жорстоко мучили й усікли голови.

☘️На світанку нехристи побачили, що після безжалісних знущань блаженна Татіана постала абсолютно здоровою — Творець зцілив її рани. Обурені язичники вивели страждалицю на арену цирку, щоб голодний лев розтерзав її для забави глядачів. Але звір почав лагідно горнутися до святої. Зрештою, угодницю Божу усікли мечем і вона отримала переможний вінець мучеництва від Вседержителя.

🌿Іменинниць щиро вітаємо із Днем Ангела. Нехай Всещедрий Господь, молитвами мучениці Татіани, укріпляє ваші душевні та тілесні сили у доброму здоров’ї.
Source