Напередодні Великого Свята Обрізання Господнього та дня молитовної пам’яті святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Кападокійської, 13 січня, у нашому храмі було звершено урочисте вечірнє богослужіння.

Який глибинний сенс свята Обрізання Господнього і що саме згадує Свята Церква ?

☘️Обрізання Господнє – євангельська подія вчинення над Богонемовлям Ісусом Христом юдейського обряду обрізання, а також одне з найдавніших і найважливіших церковних свят, яке Церква молитовно відзначає 14 січня.

☘️Свідоцтва про святкування Обрізання Господнього у Східній Церкві починаються з IV століття.

☘️Як свідчить Євангеліє, – на восьмий день після народження Господь наш Ісус Христос, за законами Старого Заповіту, прийняв обрізання, встановлене для всіх єврейських немовлят чоловічої статі в знак Заповіту Бога з праотцем Авраамом і єврейським народом.

☘️При здійсненні цього обряду Божественному Немовляті було дано ім’я Ісус (Спаситель), що було провіщено Архангелом Гавриїлом ще в день Благовіщення Пресвятій Богородиці.

☘️За тлумаченням Отців Церкви, Господь, Творець закону, прийняв обрізання, даючи приклад, як людям слід неухильно виконувати Божественні заповіді та закони: “Не думайте, що Я прийшов порушити закон або пророків: не порушити прийшов Я, але виконати» (Мф.5;17).

☘️Святитель Димитрій Ростовський писав: «В обрізанні Владика наш явив більше смирення, ніж в народженні Своєму: в народженні Він прийняв образ людини…, в обрізанні ж Він прийняв образ грішника, як грішник зазнаючи біль, покладену за гріх».

☘️Свято Обрізання Господнього нагадує християнам, що вони вступили в Новий Заповіт зі Творцем та Богом.

А про тем ким був святитель Василій Великий, та за що його вшановує Церква, ви дізнаєтесь незабаром. Слідкуйте за нашими оновленнями)
Source