7 січня – РІЗДВО ГОСПОДА БОГА І СПАСИТЕЛЯ НАШОГО IІСУСА ХРИСТА

🌿Різдво Христове є одним із найважливіших та найурочистіших християнських свят. Його називають початком нашого спасіння, бо Син Божий втілився та народився від Пречистої Діви Марії, щоб спасти всіх людей від рабства гріху.

🌿Після гріхопадіння прабатьків Адама і Єви Отець Небесний пообіцяв людству Спасителя. Про події з Його життя провістили пророки. Зокрема, Михей говорив про місце народження (Мих. 5:2), Ісая – про народження від Діви; трьох царів зі Сходу та страждання (Іс. 7:14, 50:6, 60:6), Захарія – про урочистий вхід у Єрусалим та зраду (Зах. 9:9, 11:12), Давид – про воскресіння і вознесіння на небо (Пс. 15:9-10, 34).

🌿Поява Сина Божого на цей світ сталася, коли за наказом римського імператора проходив всенародний перепис населення. Приснодіва Марія та праведний Іосиф, будучи нащадками царя Давида, мусили прямувати до його родового містечка – Вифлеєма, аби внести свої імена у список підданих правителя. Не знайшовши у місті місця для нічлігу, вони оселилися для ночівлі у печері, яка була хлівом для худоби.

🌿Благу звістку про народження Ісуса, першими почули від Ангела пастухи, які в полі стерегли отару. Волхвам же (мудрецям зі Сходу) було сповіщено про цю подію яскравою зіркою. Вони прийшли в печеру і принесли дари Немовляті: золото як цареві, ладан – як Богові, а смирну – як людині, якій належить померти.

🌿«У своєму Різдві Син Божий став Сином людським, Господь приклонив Небо до землі і тепер кожна людина може піднятися на Небо, може стати дитиною Божою. Ми сьогодні радіємо разом зі святими ангелами, які у святу ніч літали над печерою і співали дивну пісню: ‘‘Слава на Небі Богові і на землі мир, в людях благовоління!’’ (Лк. 2:14).

🌿Тож нехай кожен із нас намагається робити своє серце подібним до Вифлеємської печери, щоб в нас вмістився невмістимий Бог, щоб в нашому серці вмістилося Царство Боже — тому, що де Бог, там Його Царство. Нехай кожен з нас шукає свою зірку, яка веде людину до Христа. Щоб ця зірка провела нас через заплутане, складне земне життя, щоб ми знайшли те, заради чого Господь нас створив, знайшли Христа і в Ньому спасіння і вічне життя» — повчає нас Блаженніший митрополит Онуфрій.

Христос народився!
Славимо Його!
Source