2 січня – пам’ять праведного Iоанна Кронштадтського

☘️Блаженний народився у 1829 році поблизу Архангельська. Предки в роду його батька були священиками щонайменше впродовж 350 років. Будучи вихованим за євангельськими чеснотами, хлопчик змалку полюбив богослужіння.

☘️Навчання йому давалося з великими труднощами. Однак щиросердна дитяча молитва до Спасителя відкрила юнаку розум, допомогла успішно закінчити богословський курс духовної семінарії та академії.

☘️У 1855 році він прийняв священний сан. Все подальше життя отця Іоанна і його пастирська діяльність проходила у Кронштадті. З першого ж дня він цілком віддав себе служінню Господу та ближнім, і став щодня звершувати Божественну літургію.

☘️Святий був обдарованим проповідником: кажучи просто, зрозуміло, від чистого серця, він торкався струн душі людей. Ці проповіді друкувалися. Особливою популярністю у прочан користувався його пастирський записник духовного життя – «Моє життя у Христі».

☘️Невдовзі проявився надзвичайний дар, який прославив його далеко за межами батьківщини. По благодатним молитвам праведного Іоанна відбувалися численні дива. Йому надсилали сотні листів і телеграм, з проханнями про молитву. Тисячі паломників приїжджали до нього, щоб отримати ту чи іншу допомогу.

☘️Святитель Феофан Затворник писав: «Отець Іоанн Кронштадтський – Божий чоловік. Молитва його доходить до Царя Небесного по великій вірі його».

☘️Батюшка постійно відвідував бідняків, розмовляв з ними, втішав їх, доглядав за хворими і допомагав їм матеріально, роздаючи все, що мав. Його безкорисливість та благодійність були безмежні.

☘️Зусиллями святого був організований «Будинок працьовитості» зі школою, церквою, майстернями та притулком, який надавав прихисток бездомним у кількості до 40 тисяч осіб на рік. Щоденно він безкоштовно годував до 800 чоловік. Також угодник Божий заснував декілька монастирів та храмів.

☘️Після плідних подвигів блаженний старець мирно спочив у Господі на вісімдесятому році земного життя.

☘️«О, богоно‌сне о‌тче Иоа‌нне! Помози‌ на‌м ве‌ру правосла‌вную непоро‌чно соблюсти‌ и за‌поведи Бо‌жия благоче‌стно сохрани‌ти, да сподо‌бимся дости‌гнути кончи‌ны христиа‌нския, я‌ко хода‌тай и моли‌твенник за на‌с бу‌деши».
Source